У ході створення Державної податкової служби та реорганізації Державної фіскальної служби в Україні оголосять відкриті конкурси на посади керівників обласних органів Державної податкової служби.

Про це повідомив голова ДПС Сергій Верланов.

До проведення конкурсів, виконувати обов'язки голів обласних податкових будуть заступники керівників територіальних органів Державної фіскальної служби. Зокрема, вони мають створити окремі юридичні особи податкової служби у своїх областях.

«Ключові критерії відбору керівних кадрів досить чіткі і зрозумілі: бездоганна репутація, компетентність і професіоналізм, непричетність до корупції та відсутність кримінальних проваджень. Саме тому ми подали запити до правоохоронних органів щодо наявності розслідування, або будь-якого кримінального провадження відносно кандидатур на керівні посади територіальних органів ДПС», — повідомив Верланов.

За його словами, наразі у Державній податковій службі працює 400 осіб. Сама служба запрацює повноцінно після того, як будуть утворені її територіальні підрозділи, а уряд покладе на податкову функцію з адміністрування податків (забравши її у ДФС).

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби. Сама служба ще не створена, функції податкової й надалі виконує ДФС. 

Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: