Кабінет міністрів України доручив перевірити ціни на електроенергію для промислових споживачів після запровадження нового ринку електрики. Раніше низка компаній скаржилась на подорожчання електрики.

Відповідне доручення дав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду 24 липня, передає «Укрінформ».

«У мене інформації такої (про підвищення тарифів на електроенергію для промисловості — ред.) немає. Усе те, що я бачив, говорить про зниження ціни. Ми інформацію перевіримо. Оскільки усі рішення уряду ухвалені для того, щоб ціна лишилася незмінною, ми розберемося. Для населення електроенергія взагалі має ні на копійку не подорожчати», — повідомив Гройсман.

Зазначимо, що після запровадження нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року, ціна електрики для промисловості залежить від ринкових факторів. Вона формується на біржових майданчиках, на яких її купують постачальники електроенергії.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%. Про зростання цін на електрику повідомили й в державному Укренерго. Там зафіксували зростання ціни на 30%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile