Ціни на електроенергію для промислових споживачів зросли приблизно на 30% з 1 липня 2019 року, коли повноцінно почав працювати новий ринок електроенергії.

Про це повідомив виконувач обов'язків голови Укренерго Всеволод Ковальчук під час прес-конференції 11 липня, передає «Ліга.Бізнес».

«Насправді ціни на електроенергію для промисловості показали набагато більше зростання, ніж зростання на 5-6%, яке очікував уряд», — повідомив Ковальчук.

Він також зазначив, що наразі остаточні ціни на електроенергію все ще не сформувалися. Їх буде встановлено ближче до кінця липня, коли будуть відомі дані щодо небалансів енергосистеми.

Причиною зростання цін для промисловості голова Укренерго повязав з механізмом ПСО — спеціальних зобов'язань продавати електрику населенню за встановленою низькою ціною, які уряд поклав на компанію, що керую українськими АЕС — Укренерго. Так, за словами Ковальчука, цей механізм практично виключає Енергоатом з ринку.

Раніше про зростання вартості електроенергії після запуску нового ринку повідомляла компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука. Там заявили, що вартість електрики для них зросла на 22%.

Нагадаємо, що 1 липня в Україні почав діяти новий ринок електроенергії.

Раніше із запуском нового ринку пов'язували ймовірне зростання цін на електроенергію для промисловості та ймовірні відключення від електро- та водопостачання цілих населених пунктів.

Нагадаємо, що під час засідання уряду 5 червня повідомляли про те, що уряд відмовився переносити запуск ринку електроенергії попри загрозу різкого зростання цін.

22 травня уряд таємно ухвалив рішення про перекладання збитків від продажу електроенергії населенню виключно на державні компанії, що дозволить зберегти прибутки компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова. У тарифному регуляторі заявили, що реалізація цієї урядової постанови призведе до зростання цін на електроенергію для промислових компаній на 40-50%, а в Енергоринку повідомили, що вартість електроенергії зросте на 42%.

Так, Уряд поклав спеціальні зобов’язання на Енергоатом, Укргідроенерго та частково на Укренерго. Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію «ДТЕК» таких зобов’язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами.

Зазначимо, що більше половини спожитої українцями електроенергії виробляють на АЕС, якими керує Енергоатом. ТЕС, у тому числі компанії «ДТЕК», використовують для покриття нестачі виробленої на атомних електростанціях електроенергії та для балансування споживання (вони покривають потреби в електриці у пікові години).

Поділитись: