Кабінет міністрів України протягом наступних 5 років планує ліквідувати понад 1000 державних підприємств, які є збитковими.

Такі відомості містяться у програмі дій уряду, текст якої опубліковано на сайті парламенту.

«Понад тисячу неефективних підприємств буде ліквідовано — держава більше не буде витрачати кошти платників податків на підтримку неефективних збиткових підприємств», — зазначають урядовці.

Також у документі анонсується масштабна приватизація, остаточною метою якої є зменшення частки державної власності в економіці до 5%.

«Це дасть змогу міністерствам зосередитися на формуванні політики, а не на управлінні власністю», — зазначають урядовці.

Крім цього, стратегічні державні підприємства передадуть в управління Фонду національного добробуту, а самі такі компанії корпоратизують, пере творячи на акціонерні товариства.

«Ці дії підвищать дохід, який отримує українець з державної власності», — йдеться у документі.

25 вересня уряд розблокував приватизацію чотирьох великих держкомпаній, призначивши інвестиційних радників приватизації.

Зазначимо, що інвестиційні радники — це компанії, які мають готувати підприємства до великої приватизації. Така процедура передбачена чинним законодавством.

19 вересня Дмитра Сенниченка призначили на посаду голови Фонду держмайна. До цього Фонд державного майна очолював Віталій Трубаров.

Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.

Поділитись: