Життя

В Україні планують зобов’язати будувати різнорівневі розв’язки для розвороту машин на великих трасах

Лев Парцхаладзе
Життя/В Україні планують зобов’язати будувати різнорівневі розв’язки для розвороту машин на великих трасах
Зберегти
Вигляд
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробляє нові державні будівельні норми, якими планується заборонити ліві повороти для розвороту автомобіля на навантажених трасах, натомість зобов’язати будувати різнорівневі розв’язки.

«За оцінками експертів до 1/3 аварій на трасах відбувається через те, що водії не дотримуються правил маневрування. Зокрема під час виконання лівого повороту через зустрічний потік машин — вони вважаються одними з найнебезпечніших», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Нові будівельні норми щодо облаштування різнорівневих розв'язок на найбільш інтенсивних трасах   
Лев Парцхаладзе

За його словами, Мінрегіон розробляє нові норми, які заборонять такі ліві повороти на дорогах з інтенсивністю руху понад 20 тисяч авто на годину. Натомість, при реконструкції та будівництві таких доріг будуть встановлювати багаторівневі розв'язки, за допомогою яких водії зможуть розвернутися.

«Ця практика успішно діє у багатьох країнах Європи та світу. Більш того, на трасах європейських країн ви зовсім не побачите звичайних перехресть, тобто небезпечні ліві повороти там взагалі відсутні», — додав Парцхаладзе.

Раніше в Україні зробили обов’язковим проектування «острівців безпеки» на дорогах.

Також заступник Мінрегіону повідомляв, що наразі міністерство працює над удосконаленням 17 державних будівельних норм.

Нагадаємо, що у Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ скасували норму, що зобов’язувала забудовника проектувати сміттєпроводи у багатоквартирних будинках.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Також у Мінрегіоні повідомляли, що через 10 років на всіх дорогах України з’являться велодоріжки.

Пов`язані новини