В Україні повторно зареєстрували петицію з закликом ратифікувати Стамбульську конвенцію

Громадські організації повторно зареєстрували електронну петицію з закликом ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію. У 2020 році Володимир Зеленський уже обіцяв внести законопроєкт про ратифікацію документа у Верховну Раду, але цього досі не відбулося.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

Авторкою петиції вказана очільниця громадської організації «Інсайт» та співорганізаторка «Маршу жінок» Олена Шевченко.

У 2020 році петиція вже набирала необхідні 25 тисяч голосів. Її також розглянув президент Володимир Зеленський. Він обіцяв винести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Перед цим свої пропозиції мали надати Міністерства закордонних справ та Міністерство соцполітики.

У нинішній петиції ідеться, що громадські організації упродовж двох років співпрацювали з органами держвлади та міністерствами заради ратифікації документа. Однак досі проєкт про ратифікацію конвенцію не внесли до порядку денного Верховної Ради.

Щоб президент розглянув петицію, вона має набрати за 92 дні 25 тисяч голосів. Наразі петиція має 578 підписів.

Крім того, понад 50 громадських організацій об'єдналися у коаліцію «За Стамбульську конвенцію» із закликом до Володимира Зеленського та Верховної Ради ратифікувати цей документ. Серед організацій коаліції: «Ла Страда Україна», Amnesty International Ukraine, «ZMINA. Центр прав людини», «Український жіночий фонд», «Рівні можливості» тощо.

Активісти пояснюють, що конвенція проти насильства покликаназахищати жінок, а також інших жертв домашнього насильства — чоловіків, дітей, зокрема тих, які стають свідками, та людей похилого віку.

Громадські організації наводять дані Національної соціальної служби: за 9 місяців 2021 року в Україні зафіксували 205 608 звернень щодо домашнього насильства: від дітей — 5 001 звернення (2,43%), від жінок — 167 900 (82%), від чоловіків — 32 707 звернень (16%).

Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи, яку підписали уже понад 40 країнами. Останньою її ратифікувала Молдова — 14 жовтня 2021 року.

Улітку 2019-го після парламентських виборів у «Слузі Народу» заявляли, що ратифікація Стамбульської конвенції про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству буде одним із перших законопроєктів, які розгляне парламент. Однак цього досі не сталося.