У Державній митній службі анонсували проведення аудиту ІТ-систем митниці. Перевіряти планують як коди, так і логіку їхнього функціонування. Кошти на проєкт виділив Євросоюз.

Про це повідомив голова Державної митної служби України Максим Нефьодов.

«Отже, розпочали формальний ІТ-аудит основних систем нової митниці. Проєкт EU4PFM фінансує роботу 6 спеціалістів, які мають перевірити всі бази даних і процедури їх наповнення, профілі ризиків, зробити аудит логів, проаналізувати ІТ-інфраструктуру тощо», — повідомив Нефьодов.

За його словами, аудит триватиме 3 місяці та має завершитися у першій половині грудня 2019 року. В межах аудиту експерти будуть виявляти проблемні місця роботи ІТ-сервісів митниці та складуть план цифрової трансформації митниці.

«Особливий акцент буде на АСАУРі (Автоматизована система аналізу та управління ризиками — ред.) — там десятки тисяч правил, треба їх переглядати та розвивати», — додав Нефьодов.

2 вересня президент України Володимир Зеленський дав доручення уряду та голові ДМС запустити роботу митниці з 1 грудня 2019 року.

28 серпня в Україні офіційно запустили Державну податкову службу. Відтепер ця служба буде займатися збором податків замість ДФС.

21 серпня Кабінет міністрів України схвалив розпорядження, яким поклав повноваження й виконання функції адміністрування податків з ДФС на Державну податкову службу.

18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.

20 березня 2019 року Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.

23 квітня завершився конкурс на голову Державної податкової служби України. Його переміг заступник міністра фінансів Сергій Верланов.

8 травня Кабінет міністрів України призначив Сергія Верланова новим головою Державної податкової служби.

25 червня відбувся фінальний етап конкурсу на голову Державної митної служби, у якому переміг заступник міністра економічного розвитку України Максим Нефьодов

Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.

Поділитись: