Державна служба України з надзвичайних ситуацій проводить позапланові перевірки стану протипожежного захисту закладів із масовим перебуванням людей, зокрема шкіл, дитсадків, ліцеїв та гуртожитків.

В пресслужбі ДСНС повідомили, що перевірки проводять у кожній області. Інспектори основну увагу приділяють стану шляхів евакуації, систем пожежної сигналізації та оповіщення про пожежу. Також перевіряють наявність та справність первинних засобів для гасіння пожеж, комплектацію пожежних щитів і забезпечення будівель протипожежним водопостачанням.

Наразі рятувальники на Кіровоградщині перевіряють у місті Гайворон місцевий професійний аграрний ліцей, а також школи у місті Світловодськ.

На Луганщині, станом на 24 січня, фахівці ДСНС перевірили 259 об’єктів, на яких виявили 5067 порушень. Через це до адміністративної відповідальності притягнули 248 посадових осіб, подали до адміністративного суду 45 позовів та підготували до подання 71 позовну заяву.

На Житомирщині, станом на 24 січня, перевірили 770 об’єктів з масовим перебуванням людей із запланованих 1430.

У Миколаївській області, за словами рятувальників, численні порушення зафіксували в гуртожитках.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський доручив Кабміну спільно з місцевою владою перевірити пожежну безпеку у всіх закладах, установах та організаціях із масовим перебуванням людей. Зробив це після пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, яку гасили майже добу.

Унаслідок пожежі загинули 16 людей, ще 30 людей постраждали.

У поліції повідомили, що попередньо причиною займання коледжі стала несправність електропроводки чи побутових електроприладів.

Як повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій, у коледжі не було пожежної сигналізації. Також поліція встановила, що у навчальному закладі не було вогнегасників та датчиків чутливості до диму та температури.

Поділитись: