В Україні почали проводити тестування методом імуноферментного аналізу (ІФА) на антитіла до COVID-19 і станом на 30 травня вже провели 7 914 таких тестів.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 30 травня.

«При проведенні ІФА-тестування ми виявляємо наявність антитіл у людини, яка проходить тест. Тобто воно може показати, перехворіла людина на COVID-19 чи ні», — уточнив міністр.

ІФА-тестування проводять децентралізовано, в тому числі в обласних та районних лікарнях, які мають відповідні лабораторії.

За словами міністра, відтепер дані про кількість таких тестувань за добу будуть включати у загальну статистику МОЗ щодо COVID-19.

Імуноферментний аналіз (ІФА) — це імунологічний метод для визначення наявності певних антигенів, шляхом реакції антиген-антитіл.

Нагадаємо, на початку травня у МОЗ заперечили інформацію про те, що ІФА-тести, тобто тестування на визначення антитіл до коронавірусу в організмі людини, розподілені по регіонах для проведення досліджень. 

Хоча 27 квітня головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко заявляв, що перші тестування на антитіла до коронавірусу запускають в Одеській і Сумській областях.

З початку епідемії в Україні виявили 23 204 випадки інфікування коронавірусом, з них 9 311 пацієнтів одужали, а 696 — померли. 

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: