Економіка

В Україні створили електронну базу звітів держпідприємств

Мінекономіки
Економіка/В Україні створили електронну базу звітів держпідприємств
Зберегти
Вигляд
Міністерство економічного розвитку та Міністерство фінансів України ухвалили наказ, яким створюється електронна система звітності державних підприємств.

Зазначається, що у даній системі будуть публікувати фінансову звітність державних компаній, а також буде проводитися оцінка діяльності таких компаній на предмет різноманітних ризиків.

«Сьогодні Мінекономрозвитку та інші органи управління державними підприємствами витрачають невиправдано багато часу і людських ресурсів на просту механічну роботу із переносу даних із паперових звітів до електронних таблиць. Відмова ж від паперового документообігу на користь електронного, а також автоматизований процес збору звітності вже у готовому електронному вигляді надасть можливість органам управління вивільнити додаткові ресурси та економити час для якісного аналізу даних звітів та ефективності використання державної власності замість їхньої звичайної механічної обробки», — пояснюють в Мінекономіки.

Там зазначають, що відповідний електронний ресурс мають запустити протягом 2019 року.

16 січня в уряді скоротили перелік великих державних компаній, які планують приватизувати. З нього виключили Турбоатом та 4 ТЕЦ.

Водночас, в уряді вирішили продовжити процес приватизації Центренерго. Нагадаємо, що продаж цієї компанії мав відбутися наприкінці 2018 року, проте його було скасовано через початок воєнного стану.

Нагадаємо, що 10 травня 2019 року Кабінет міністрів затвердив перелік об’єктів «великої приватизації». Зокрема, тоді до нього увійшли Центренерго, Одеський припортовий завод, Сумихімпром (приватизація яких завершиться за правилами попереднього закону про приватизацію), Об'єднану гірничо-хімічну компанію, Завод Електроважмаш, Аграрний фонд, Державну продовольчу зернову корпорацію України та інші державні підприємства.

Пов`язані новини