Компанія YouControl разом із представниками держструктур та громадських організацій презентувала інтерактивну карту з даними щодо забезпечення усіх опорних лікарень України, тобто тих, які МОЗ обрало для лікування коронавірусної хвороби.

Презентація відбулася у четвер, 9 квітня.

Для створення цієї карти використали звіти усіх лікарень щодо забезпечення засобами захисту, медичним обладнанням, працівниками, а також щодо кількості ліжок.

На цій карті автоматично аналізуються дані та визначається показник, на скільки днів вистачить ресурсів лікарні. Цей показник розраховується на основі алгоритмів МОЗ.

Наразі з карти можна дізнатись таку інформацію:

  • залишки, потреби та прогноз забезпечення лікарень в обладнанні (засоби індивідуального захисту, тести, ШВЛ);
  • кількість лікарів (їх кваліфікація, скільки працює з Covid-19);
  • кількість ліжок (зайнятих і вільних серед боксових, інфекційних, реанімаційних тощо);
  • захворюваність (кількість осіб з підозрою, госпіталізованих, підтверджених та смертельних випадків).

Також карта визначає, на скільки якій лікарні вистачить забезпечення. Так, за даними станом на 5 квітня, в разі лінійного розвитку захворюваності найгірша ситуація у Херсонській області — забезпечення їй вистачить на 6 днів. Далі йдуть Івано-Франківська (9 днів), Луганська (19) та Рівненська області (21).

Найдовше протримається Сумська область (194 дні), Київ (107) та Харківщина (94).

Водночас костюмів біозахисту більшість українських лікарень мають менше ніж на чотири дні активного використання. Одноразових хірургічних масок вистачить трохи більше, ніж на місяць.

Щодо забезпечення лікарями та іншим персоналом ситуація найкраща в Івано-Франківській області, де наявні 5 280 співробітників. Далі йдуть Харківщина (3 944), Львівщина (3 386) та Полтавщина (2 823).

Найменше лікарів можуть «кинути у бій» на Закарпатті (382), у Хмельницькій (503) та Херсонській (545) областях. Ще раз наголошуємо: враховуються лише опорні лікарні, які визначені МОЗ як ті, що можуть приймати інфікованих коронавірусом.

Лідером за кількістю ліжок у лікарнях є Харківська область — 2 723, з яких вільні 2 389, а зайняті 334. Далі йдуть Запорізька (2 301 вільне ліжко, 345 — зайняті) та Дніпропетровська (1 946 та 192 відповідно) області.

Детально усю статистику можна побачити ТУТ.

Раніше повідомлялось, що українських лікарів вчитимуть онлайн, як користуватися апаратами штучної вентиляції легенів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: