Кабінет міністрів України створив державний реєстр імпортозаміщення та кооперації в оборонно-промисловому комплексі. Цей реєстр допоможе підприємствам оборонної галузі знайти заміну деталям та обладнанню, виготовленому у РФ.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання уряду 30 січня, передає прес-служба Міністерства економічного розвитку.

«Реалізація ініціативи Мінекономрозвитку дозволить сформувати єдину базу даних виробників та користувачів продукції оборонного призначення, постачання якої в Україну повністю або частково зупинені — критичний імпорт», — повідомляють у міністерстві.

Зазначається, що підприємства оборонного комплексу будуть подавати до реєстру перелік товарів, деталей та іншого обладнання, у яких мають попит і які раніше отримували з Росії. Інші компанії подаватимуть перелік обладнання, яке вони виготовляють.

Відтак, очікується, що створення реєстру забезпечить заміщення критичного імпорту в Україні та стимулюватиме підприємства оборонної сфери розширювати своє виробництво та заміщувати імпорт, який раніше відбувався з РФ, проте наразі заборонений.

28 січня міністр оборони України повідомив, що за останні 4 роки кількість працівників, що зайняті в оборонному комплексі, зросла на 25%, а оплата праці — у 4,5 раза.

Раніше президент України Петро Порошенко повідомляв, що обсяги фінансування державного оборонного замовлення у 2018 році перевищили 21 мільярд гривень.

На засіданні 17 січня Рада національної безпеки і оборони України розглянула та затвердила «Основні показники Державного оборонного замовлення на 2018-2020 роки».

Цей закон розроблявся у тісній взаємодії з експертами НАТО, США та Європейського Союзу з метою приведення української законодавчої бази у відповідність до стандартів держав-членів НАТО.

Поділитись: