В Україні відреагували на вибухи в Ірані: «Наслідки їхньої політики»

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк відреагував на вибухи в Ірані, заявивши, що війна «виставляє жорсткі рахунки авторам та співучасникам».

Про це він написав у Twitter.

«Логіка війни невблаганна та вбивча. І виставляє жорсткі рахунки авторам та співучасникам. Паніка у рф: нескінченна мобілізація, ПРО в Москві, окопи на відстані 1000 км, підготовка бомбосховищ. Вибухова ніч в Ірані: дронові й ракетні виробництва, нафтопереробка. Україна ж попереджала», — пише Подоляк.

Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері єдиного телемарафону заявив, що не може коментувати «бавовну» за кордоном, але додав: «Те, що відбувається в Ірані, лише можна назвати наслідками їхньої політики. Можливо, вони по-іншому будуть спрямовувати свою підтримку країнам-терористам і не допомагатимуть росії здійснювати свої злочини».

Ігнат заявив, що «Іран теж має ворогів у регіоні».

«Будемо сподіватися, що ця країна змінить свій політичний вектор на більш цивілізований», — сказав він.

Що сталося в Ірані?

Міністерство оборони Ірану заявило про атаку безпілотниками на оборонний завод у місті Ісфаган у центральній частині країни. За інформацією іранських військових, завод було атаковано ввечері 28 січня. У міноборони країни стверджують, що атака була невдалою — один із безпілотників був збитий комплексом ППО, а два інших потрапили до оборонних пасток і вибухнули.

За даними Королівського Об’єднаного інституту оборонних досліджень (RUSI), поблизу Ісфагана розташовується підприємство Shahed Aviation Industries, що виробляє дрони-камікадзе Shahed 131/136.

Окрім того, іранські ЗМІ повідомили про пожежу на нафтопереробному заводі та підприємстві з виробництва мастил у місті Азаршахр.

Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету та виступав за припинення вогню і політико-дипломатичне врегулювання. Однак країна постачає російським військам свої бойові дрони-камікадзе, які окупанти активно використовують в Україні, заявляли як українська влада, так і Білий дім.

Іран офіційно відкидає звинувачення в постачанні зброї для російських військ, а самі окупанти намагаються замаскувати іранське обладнання під російською назвою «Герань-2».

У листопаді 2022 року міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амірабдоллахіан визнав, що його країна постачала росії свої безпілотники. Однак це нібито відбулося ще до початку повномасштабного вторгнення рф до України.

В Офісі генпрокурора України заявили, шо не мають сумнівів у причетності Ірану до виробництва й постачання дронів до росії. Зараз українські правоохоронці збирають відповідні докази.