В Україні впроваджуватимуть фізкультурно-спортивну реабілітацію ветеранів

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоМінветеранів

Міністерство у справах ветеранів пообіцяло сприяти впровадженню в Україні фізкультурно—спортивної реабілітації ветеранів російсько—української війни.

Про це заявила глава Мінветеранів Юлія Лапутіна.

За її словами, Мінветеранів подбає про підготовку ветеранів до участі у міжнародних змаганнях та інших спортивних заходах, а також розгляне підготовку фахівців у галузі фізичної культури й спорту з огляду на особливості роботи з ветеранами.

Одним із важливих механізмів реалізації окреслених напрямків є популяризація спорту як ефективного інструменту реабілітації та соціальної інтеграції ветеранів війни і їхніх родин, наголосила Лапутіна.

Мінветеранів також працює і над впровадженням нового формату надання послуг із фізкультурно-спортивної реабілітації. Експериментальний проєкт планують запустити на базі нового Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації на Київщині, який наразі відбудовує міністерство.

«У всіх реабілітаційних закладах має бути відповідна інфраструктура з точки зору безбарʼєрності. Мінветеранів сприятиме впровадженню проєктів, які передбачають фізкультурно-спортивну реабілітацію. Маємо залучати ветеранів та членів їхніх сімей до занять оздоровчою руховою активністю та здорового способу життя», — підкреслила міністерка.

Де отримати підтримку ветеранам?

Наразі на державному рівні ветеранам і їхнім сім’ям надається безоплатна психологічна допомога. Отримати підтримку можна дистанційно або офлайн у вигляді індивідуальних зустрічей, занять із членами сім’ї та в групі до 10 людей. Це може включати першу психологічну допомогу, діагностику, просвіту та інформування, консультування, психотерапію.

Щоб отримати психологічну реабілітацію, потрібно:

  • мати направлення від сімейного лікаря, терапевта або лікаря-куратора;
  • самостійно звернутися до надавача послуг із психологічної реабілітації.

Національна асоціація психологічної допомоги надає підтримку для всіх, хто постраждав від війни, за номером: 0 800 100 102.

Також безоплатну психологічну допомогу нададуть такі ініціативи:

  • Український ветеранський фонд Мінветеранів: 0800332029 або на сайті фонду зі смартфона. Психологи консультують цілодобово без вихідних.
  • #ВартоЖити5522 (обирайте «2»). Лінія психологічної підтримки військових та їхніх близьких працює з 11:00 до 19:00, крім вихідних і державних свят. Надає консультації про те, як впоратися з емоціями та переживаннями у зв’язку з повномасштабною війною.
  • Veteran Hub0673482868. Консультації психологів, пояснення юристів щодо статусів і черг, допомога з пошуком роботи в тилу. Консультанти працюють для Сил оборони України.
  • LifeLine Ukraine7333. Лінія підтримки психічного здоров’я та запобігання самогубствам. Працює 24 години на день, 7 днів на тиждень. Обслуговує всіх жителів України.
  • Благодійна організація «Центр психічного здоров’я і травматерапії "Інтеграція"»: 06759494460959136941. Центр надає психотерапевтичну допомогу всім, хто постраждав унаслідок психотравмувальних подій.
  • ГО «Блакитний птах»0996687280 (медична та гуманітарна допомога), 0950162622, 0505094049 (психологічна допомога), 0509375370 (юридична допомога). Психологічна та соціальна підтримка людей, що пережили полон.
  • Застосунок «База»AndroidiOS. Ветерани, близькі ветеранів і цивільні можуть отримувати психологічну онлайн-підтримку анонімно в будь-який час.