В Україні з жовтня запрацює електронна черга для перетину кордону вантажівками

У жовтні в Україні запустять сайт «Електронна черга перетину кордону» на прикордонних автомобільних пунктах пропуску.

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури.

Система дозволятиме перевізникам попередньо записатися та приїхати на пункт пропуску в заздалегідь призначений час. Зареєструватися в електронній черзі можна буде безкоштовно через спеціальний сайт.

У тестовому режимі сайт запрацює з жовтня. Спершу систему впровадять на одному пункті пропуску, а пізніше — розширять на всі. Згодом розробники створять спеціальний додаток.

Система буде інтегрована з базами даних митниці та прикордонної служби. Це потрібно, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу.

Такий вигляд матиме електронний сервісМіністерство інфраструктури

«Йдеться про автомобілі, які везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності: групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система буде дізнаватись з митної декларації», — пояснюють у міністерстві.

Обіцяють, що жодного ручного регулювання черги не буде. Заїжджати до сервісної зони водіям буде необов'язково. Перевізники самі вирішуватимуть, де і як очікувати проїзду через кордон.

Система сповіщатиме телефоном, коли буде час під'їжджати до пункту пропуску. Якщо рух черги затримуватиметься чи пришвидшуватиметься, водій отримуватиме сповіщення.

Створити сервіс вирішили на тлі черг на кордоні з Польщею. Сама по собі електронна черга не розв'язує питання простою вантажів.

«Це залежить винятково від пропускної здатності прикордонних пунктів пропуску... Е-черга надаватиме зручний та зрозумілий для користувачів сервіс, який дозволить економити час та чекати проїзду через кордон на будь-якій зручній локації», — зазначив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Черги на кордоні з Польщею

Нині кордон з Польщею залишається найбільш завантаженим напрямком для вантажівок. Найкритичніша ситуація — на пункті пропуску «Ягодин», де вантажівки перебувають у черзі до 7 днів. Щоб зменшити черги Україна підготувала низку пропозицій.

У Мінінфраструктури, Державній митній службі та Держприкордонслужбі напередодні пояснювали, що повномасштабна війна змусила перенаправити вантажні перевезення з морських портів, через які раніше йшло 80% вантажів, на західний кордон України. Найбільш складна ситуація зберігається на кордоні з Польщею.

Однією із головних причин черг на кордоні називають зниження темпів оформлення вантажівок фітосанітарною та ветеринарною службою Польщі.

Заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм розповів, що польські прикордонні та митні служби працюють ефективно та здійснюють контроль по 15-20 хвилин. А потім перевізники чекають по 4-5 годин на фітосанітарний і ветеринарний контроль.