В Україні запрацював чат-бот Bard від Google на основі штучного інтелекту

Розмовний чат—бот Google Bard на основі штучного інтелекту 13 липня запрацював українською мовою.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.

Чат-бот допомагає отримувати чіткі відповіді на запитання. Так, користувач має сформулювати запит, а Bard збере найбільш відповідну інформацію з інтернету.

«Це означає, що вам не потрібно витрачати час на пошук інформації вручну — Bard зробить усе сам», — кажуть у Мінцифри.

Bard може озвучувати відповіді, зберігати історію чату, експортувати код Python у Replit (на додаток до Google Colab), також є можливість ділитися розмовами.

«Штучний інтелект — це тренд, який необхідно опанувати кожному. Він уже став частиною нашого життя, тому потрібно знати його можливості», переконаний очільник міністерства Михайло Федоров.

Google запустив Bard у березні 2023 року як конкурента для чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT. Він уже працює більш ніж 45 мовами, а також доступний у понад 230 країнах.

Занепокоєння щодо ШІ

У березні група фахівців зі штучного інтелекту й топменеджерів IT-галузі закликали зробити шестимісячну паузу в розробці потужних систем штучного інтелекту через можливі ризики для суспільства. На думку підписантів, за останні місяці лабораторії штучного інтелекту вийшли з-під контролю за розробкою та розгортанням дедалі потужніших цифрових розумів, «яких ніхто, навіть їхні творці, не може зрозуміти, прогнозувати чи надійно контролювати».

Автори листа вважають, що потужні системи штучного інтелекту слід розробляти лише тоді, «коли ми будемо впевнені, що їхній ефект буде позитивним, а ризики — керованими». Лист підписали понад 1,1 тисячі людей, серед яких гендиректор SpaceX, Tesla та Twitter Ілон Маск, співзасновник Apple Стів Возняк, співзасновник Pinterest Еван Шарп та співзасновник Skype Яан Таллінн.

Крім того, вищі посадовці США теж занепокоєнні щодо технології штучного інтелекту. Вони вказують на можливі порушення конфіденційності, упередженість, і що ШІ може поширювати шахрайство та дезінформацію.

У квітні цього року президент США Джо Байден сказав, що ще належить з’ясувати, чи безпечним є штучний інтелект. Він наголосив, що технологічні компанії відповідають за забезпечення безпеки своїх продуктів. За його словами, соціальні медіа «вже продемонстрували шкоду, якої потужні технології можуть завдати без відповідних гарантій».