Наступного тижня в Україні запустять одразу три інструменти, покликані запобігати поширенню коронавірусу SARS-CoV-2.

Про це повідомив віцепрем'єр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Пандемія коронавірусу стрімко змінила звичні уклади життя, і цифрові технології стають ще більш ефективними для роботи, спілкування та, головне сьогодні, боротьби проти пандемії. Ми детально розібрали чинний досвід застосування цифрових інструментів для запобігання поширенню коронавірусу — Ізраїль, Польща, Південна Корея тощо. Відібрали найбільш корисне та дієве», — написав він.

Зокрема, в Україні запустять мобільний застосунок для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції.

«Одразу заспокою — жодного «великого брата» чи стеження за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID. Інакше епідемію не зупинити», — уточнив Федоров.

Також застосунок дозволять замовляти хворим продукти та ліки онлайн та повідомляти про стан здоров’я.

Окрім того, планують запровадити у «Дії» можливість моніторингу можливого контакту з хворим. Ідея полягає у застосуванні широкої мережі QR-кодів у магазинах, таксі тощо.

«Якщо людина починає добровільно сканувати коди, то ми зможемо її попереджати про можливий контакт з хворим. Знову, ніякого геотаргетингу (стеження) тощо», — запевнив він.

Також в Україні запустять онлайн-челендж #HackCorona in Ukraine — національний конкурс проєктів/ідей від громадян, спрямованих на боротьбу з епідемією та підтримкою українців у цей непростий час. Найкращі ідеї отримають фінансування на реалізацію.

«У нас купа цифрових ідей та проєктів, але сьогодні колективний розум потрібен як ніколи. Це шанс проявити себе кожному. До журі челенджу увійдуть топ-українські новатори та представники міжнародних донорів», — зазначив Федоров.

Останнім інструментом стане онлайн-платформа безкоштовних послуг бізнесу: «Сьогодні більшість соціально відповідального бізнесу пропонують багато безкоштовних послуг для громадян на період карантину. Ми плануємо зібрати всі послуги на одній платформі».

Раніше повідомлялося, що міністерства внутрішніх справ і цифрової трансформації розробляють нормативно-правові акти та додатки, які дозволять за допомогою мобільних телефонів контролювати самоізоляцію людей. Контролювати планують інфікованих коронавірусом та тих, хто контактував з такими.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні, за офіційними даними, зафіксовано 156 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: