В Україні змінять принцип фінансування соціальних послуг

У 2020 році в Україні змінять принцип фінансування процесу надання соціальних послуг: держава з бюджету фінансуватиме не державні установи, а самі послуги.

Про це повідомила міністерка соціальної політики України Юлія Соколовська, передає прес-служба Мінсоцполітики.

Зазначається, що за надання соціальних послуг держава платитиме за принципом замовлення, замовляючи їх у місцевих громад.

«З наступного бюджетного року ми передбачили 150 млн грн на те, щоб надавати зручні та доступні сервіси людям у громаді. Ми відкриємо фронт-офіси на місцях і будемо оплачувати кожен прийом документів. Функція фронт-офісів буде передана ЦНАПам, банкам чи приватним провайдерам», — повідомила Соколовська.

За її словами, подібна практика діє у низці європейських країн. В уряді сподіваються, що запровадження нової моделі фінансування підвищить ефективність витрат держави на соціальні послуги.

7 листопада стало відомо, що Зеленський ветував та повернув до Ради на доопрацювання закон про запровадження верифікації отримувачів соціальних виплат.

Нагадаємо, що Рада ухвалила цей закон 17 жовтня 2019 року. Тоді за нього проголосувало 249 депутатів.

Зазначимо, що верифікація (перевірка) отримувачів соціальних виплат — процес перевірки фактичного соціального стану отримувачів соціальних виплат, зокрема виплат безробітним та субсидій. Метою такої перевірки є мінімізація зловживань при отриманні соціальних виплат, а також корупції у процесі призначення таких виплат.

Раніше у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

У Мінфіні повідомили, що продовжуватимуть перевіряти отримувачів соціальної допомоги навіть попри рішення Конституційного суду.