Президент України Петро Порошенко домовився з очільницею Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард про прибуття в Україну нової технічної місії, яка буде узгоджувати з українською владою проект закону про запровадження податку на виведений капітал.

«Під час переговорів із директором-розпорядником фонду Крістін Лагард президент домовився про прибуття до України найближчим часом технічної місії МВФ. В ході місії з’являться нові можливості опрацювання погодженої редакції законопроекту щодо податку на виведений капітал і, відповідно, можливості для його прийняття», — повідомила очільниця комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Вона додала, що навіть у разі ухвалення парламентом відповідного закону, запровадження податку на виведений капітал з 1 січня 2019 року не відбулося б через «необхідність провести чималу підготовчу роботу».

Нагадаємо, що у МВФ підтвердили намір дати транш в рамках нової програми з Україною навіть попри запровадження воєнного стану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше у Міністерстві фінансів України пропонували запровадити перехід до нової моделі оподаткування підприємств лише для малих та середніх компаній, оборот яких не перевищує 200 мільйонів гривень на рік.

Водночас, ухвалений бюджет на 2019 рік не передбачає запровадження податку на виведений капітал в Україні з 1 січня 2019 року.

Поділитись: