Кабінет міністрів України не враховував запровадження податку на виведений капітал у розрахунку бюджету на 2019 рік на вимогу Міжнародного валютного фонду.

Про це прем’єр повідомив в інтерв’ю журналістам Reuters.

Зокрема, за словами прем’єра, запровадження нової моделі оподаткування підприємств «викликало занепокоєння» у представників МВФ.

Водночас, нагадаємо, що у Міністерстві фінансів України пропонували запровадити перехід до нової моделі оподаткування підприємств лише для малих та середніх компаній, оборот яких не перевищує 200 мільйонів гривень на рік.

Зазначимо, що однією з причин запровадження податку на виведений капітал в Україні є значні обсяги виведення коштів великими компаніями у офшорні зони. Таким чином, великий бізнес ухиляється від сплати податків.

Раніше очільниця податкового комітету Ради Ніна Южаніна повідомляла, що парламент може розглянути законопроект про податок на виведений капітал 8 листопада.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: