Міністерство фінансів України висловило свою позицію щодо запровадження в Україні податку на виведений капітал. Так, там наполягають, щоб великі компанії продовжували сплачувати податок на прибуток підприємств.

Як йдеться у повідомленні Мінфіну, це є однією з умов Міжнародного валютного фонду до України. Зокрема, там вимагають ухвалення «реалістичного бюджету» та виступають проти різкого зменшення доходів бюджету від запровадження нового податку.

Більше того, Мінфін пропонує, щоб компанії, які перейдуть на сплату податку на виведений капітал, сплачували авансові внески у розмірі 50% від сплаченого податку на прибуток за 2018 рік. Іншими словами, у разі ухвалення закону та запровадження податку на виведений капітал з наступного року, компанії, які його будуть сплачувати, повинні будуть заплатити державі ще половину суми податку на прибуток за 2018 рік.

«Україна повинна утримуватись від кроків, які призведуть до суттєвого скорочення доходів або збільшення видатків бюджету. Податковий фіскальний розрив на фоні пікових виплат з обслуговування державного боргу поставить макрофінансову стабільність під загрозу», — повідомляють у Мінфіні.

За розрахунками Мінфіну, запровадження податку на виведений капітал одразу для всіх підприємств спричинити втрати бюджету у розмірі 46,7 мільярда гривень.

Тому там пропонують, щоб перехід на нову модель оподаткування відбулася лише для тих компаній, річний оборот яких перевищує 200 мільйонів гривень. Таких компаній в Україні лише близько 2%, водночас вони сплачують 85% надходжень держави від класичного податку на прибуток підприємств.

Зазначимо, що однією з причин запровадження податку на виведений капітал в Україні є значні обсяги виведення коштів великими компаніями у офшорні зони. Таким чином, великий бізнес ухиляється від сплати податків.

Раніше очільниця податкового комітету Ради Ніна Южаніна повідомляла, що парламент може розглянути законопроект про податок на виведений капітал 8 листопада.

Зазначимо, що податок на виведений капітал — це модель оподаткування підприємств, яка може замінити традиційний податок на прибуток. Особливістю нового податку є те, що ним пропонується сплачувати державі збір лише з тієї частини прибутку, яку підприємство виплачує своїм власникам. Ті ж кошти, які інвестуються у виробництво від оподаткування звільняються.

Раніше Южаніна повідомляла, що депутати розглянуть законопроект про податок на виведений капітал після завершення переговорів з місією МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

Нагадаємо, що законопроект, що запроваджує податок на виведений капітал в Україні, зареєстрували на сайті парламенту 5 липня.

4 липня, президент України Петро Порошенко на відкритій зустрічі представників бізнесу з українською владою, підписав подання на внесення законопроекту до парламенту.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд рекомендував не вносити на розгляд Верховної Ради законопроект про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал.

За словами президента Петра Порошенка, зміни в оподаткуванні можуть запровадити з 2019 року і це має стимулювати інвестиції та протистояти корупції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке податок на виведений капітал?

Поділитись: