Укренерго повідомила про 28,6 мільярда гривень збитків за підсумками роботи з січня 2020 року. Близько 86% цієї суми склали витрати на виконання спеціальних обов‘язків (ПСО), зокрема ㅡ на покриття «зеленого» тарифу.

Про це повідомила пресслужба компанії.

Як зазначають в Укренерго, основна причина накопичення збитку компанії – в тариф на послуги з передачі електроенергії, коштом якого фінансується ПСО, закладено лише чверть необхідної для цього суми – 8,6 млрд грн із необхідних на виконання спецобов’язків 33,3 млрд грн.

«Задля покращення фінансового результату «Укренерго» у майбутніх періодах необхідно чітко визначити додаткові джерела фінансування спеціальних обов’язків. При цьому зобов’язання мають чітко відповідати обсягам видатків, закладених у структурі тарифу», ㅡ йдеться в заяві Укренерго.

Ще 11,5% (3,3 млрд грн) втрат Укренерго за цей період припадає на різницю у вартості послуг з балансування та вартості небалансів, які компанія закуповує/продає на балансуючому ринку. 

Водночас чистий дохід компанії з січня по вересень 2020 року у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року збільшився у 2,6 раза – до 40,9 млрд грн, а прибуток за результатами основної діяльності склав би 1,7 млрд грн.

Що за «зелений тариф»?

Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.

Поділитись: