Експорт/імпорт електроенергії за І півріччя 2020 року
Фото:

Укренерго

Імпорт електроенергії з України за січень-червень цього року у порівнянні з попереднім роком скоротився у 30 разів, експорт — у 6,8 раза.

Про це повідомляє пресслужба Укренерго.

Так, імпорт електроенергії у першому півріччі 2020 року скоротився з 560 млн кВт-год до 18,9 млн кВт-год.

А ось експорт електроенергії з січня до березня збільшувався щомісяця приблизно на 5%. Однак уже у квітні обсяг експорту різко зменшився і до кінця І півріччя скоротився в 6,8 раза.

У компанії пояснили, що експорт електроенергії скоротився через те, що на неї знизився попит в сусідніх країнах через карантин. Також є потреба обмежувати імпорт в Україну через те, що знижується внутрішнє споживання, і для того, щоб забезпечувати операційну безпеку енергосистеми.

Нагадаємо, Міненерго оголосило на початку травня, що в енергетичній галузі настала найбільша в сучасній історії України криза. Для виходу з кризи Міненерго розробило оновлений енергобаланс — план, за яким житиме енергетика у 2020 році.

Він враховує те, скільки має виробити кожен вид генерації, аби задовольнити зменшений попит на електроенергію. Зокрема виробництво електрики АЕС скоротиться на 11,2%, ТЕС — на 13,45%, водночас обсяги виробництва «проблемної» альтернативної енергії зростуть на 105%.

Скорочення виробництва відносно дешевої атомної енергетики на користь дорогої «зеленої» обурило частину депутатів, а Державне бюро розслідувань навіть почало розслідувати, чи не намагається таким чином уряд умисне довести до банкрутства державний Енергоатом.

Одним із бенефіціарів плану Міненерго називають власника групи енергетичних компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Про це більше читайте в матеріалі Ярослава Вінокурова й Павла Калашника: Енергетичний шторм: спокій шахтарів ціною мирного атома.

Поділитись: