Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив, що підтримує плани уряду та Офісі президента щодо реформи компанії. Реформа, зокрема, передбачає розділення УЗ на 3 частини.

Про це Кравцов повідомив у Facebook.

Також Кравцов заявив, що вчасно виконає доручення президента та розробить план реструктуризації компанії.

«Доручення Володимира Зеленського виконаємо вчасно», — повідомив Кравцов.

За його словами, модель, яка передбачає розділення Укрзалізниці на три частини — інфраструктурну, вантажну та пасажирську — затвердив ще попередній уряд.

«Головне в ній, що інфраструктура залишається в державному регулюванні, а пасажирські та вантажні перевезення здійснюються на ринкових умовах. Всі ці базові елементи є частиною Стратегії УЗ», — додав Кравцов.

Він також наголосив, що реалізувати реформу Укрзалізниці неможливо без державного фінансування пасажирських перевезень та сприяння у розв'язанні соціальних питань, які виникнуть у процесі реструктуризації компанії.

2 вересня Володимир Зеленський доручив до кінця 2019 року розробити план реструктуризації Укрзалізниці.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Олексій Гончарук пропонував розділити Укрзалізницю на 3 компанії, 2 з яких приватизувати. У державній власності, відповідно до задуму прем'єра, має залишитися лише залізничне полотно.

Напередодні голова Укрзалізниці Євген Кравцов пропонував продати частину акцій Укрзалізниці приватним компаніям для залучення інвестицій.

Раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера, позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко в ефірі «Радіо НВ» зазначив, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Монстри, які існують, повинні бути вбиті та розчленовані. Я маю на увазі НАК Нафтогаз, Укрзалізницю», — зазначив він.

У відповідь міністр інфраструктури України Володимир Омелян цю ідею розкритикував, зазначивши, що вона «може знищити логістику в Україні».

Голова Укрзалізниці Євген Кравцов повідомляв, що частину Укрзалізниці можуть продати іноземним інвесторам.

Поділитись: