В університеті Богомольця не мають даних про освіту Спартака Субботи. Він стверджував, що навчався там
Національний медичний університет імені Богомольця не володіє інформацією про освіту блогера Спартака Субботи. Сам же він стверджував, що навчався там.
Про це адміністрація навчального закладу повідомила на запит «Бабеля».
«Адміністрація Національного медичного університету імені О.О. Богомольця не володіє інформацією щодо освіти Субботи Олександра Олександровича або Субботи Спартака», — йдеться у відповіді.
Видання «Бабель» також пише, що йому відмовилися повідомляти будь-які дані про Субботу у держпідприємстві «Інфоресурс», який є єдиним адміністратором бази з питань освіти. Там послалися на «інформацію з обмеженим доступом».
Хто такий Спартак Суббота?
Згідно з описом у соцмережах, Спартак Суббота є когнітивно-поведінковим і схема-терапевтом, директором Інституту доказової психотерапії та кандидатом психологічних наук (PhD).
Він був співведучим «Подкасту терапія», що є одним з найпопулярніших українських подкастів. Наприклад, в Apple Podcasts він наразі перебуває на першому місці українського чарту, а в YouTube регулярно набирає сотні тисяч переглядів.
На канал з іменем Субботи, де виходить шоу, підписалися понад 531 тисяча користувачів. У цьому подкасті Суббота та український актор і комік Євген Янович обговорювали здебільшого психологію, інколи відволікаючись на інші теми. Напередодні Янович оголосив про закриття проєкту.
Українське видавництво «Віхола» 13 квітня заявило, що припиняє співпрацю з блогером Спартаком Субботою. Вперше його книжку видали у 2021 році. Тираж становив 2 тисячі примірників.
Також Суббота популярний завдяки участі в інших ініціативах. Наприклад, у 2020 році він спільно з Міністерством охорони здоров'я запустив проєкт «Розкажи мені», у якому давав людям поради під час карантину.
Чому всі говорять про Субботу?
Психолог і гештальт-терапевт Ілля Полудьонний зібрав дані про те, що Спартак Суббота міг брехати про себе. 11 квітня текстову версію матеріалу опублікували на сайті видання «Свідомі». Також на YouTube є п'ятисерійна версія розслідування.
У цьому матеріалі Полудьонний ставить під сумнів цілу низку фактів про Субботу. Наприклад, ідеться, що майже п'ять років Суббота публічно позиціювався як кандидат психологічних наук, але не мав цього ступеня, а також працював в Інституті когнітивного моделювання, який пов'язують із проросійською ОПЗЖ. Більше про розслідування читайте у нашому матеріалі.
На наші звернення він не відповів, а у себе в соцмережах натякнув, що Полудьонний йому «просто заздрить».
«Це не перший гейт, з яким я стикаюся. Я це переживу... Я з усім можу змиритися, усе можу з’їсти, окрім образ у бік своїх близьких людей і глядачів... Якщо людина просто заздрить або комусь щось не подобається, думаю, це її персональна проблема», — відреагував він.
Суббота заперечив, що брехав про свою освіту, і заявив, що звинувачення в неетичній поведінці оскаржуватиме в суді. Також запевняє, що буде крок за кроком публікувати спростування розслідування у своєму Telegram. Водночас свою роботу в організації, пов'язаній з ОПЗЖ, він прокоментував так:
«Я не можу відповідати за роботу всієї структури Інституту, але так, я працював там на посаді наукового керівника, і так, мене можна справедливо називати політичним психологом. А тепер питання: мене звинувачують у підробці рейтингів, на яких більше розуміються політичні аналітики», — стверджує він.
- Поділитися: