Міністерство енергетики та захисту довкілля планує передати тварин, які сьогодні перебувають на балансі державних циркових підприємств, до заповідників, зоопарків та притулків.

Про це повідомила пресслужба відомства.

«Тварини повинні жити не в цирку», — заявили у міністерстві.

Там зазначили, що Мінекоенерго долучається до робочої групи щодо передачі тварин, які перебувають на балансі державних циркових підприємств, до установ природно-заповідного фонду, зоопарків, реабілітаційних центрів, притулків тощо.

До складу робочої групи, зокрема, ввійде заступниця міністра енергетики та захисту довкілля України Ірина Ставчук.

Зазначимо, законопроєкт №9453 щодо заборони використання тварин у цирках відкликаний через припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання. 

У низці міст, зокрема й у Києві, діє заборона на використання тварин у пересувних цирках.

В Україні діє 7 державних цирків, які фінансуються з державного бюджету: у Києві, Львові, Харкові, Кривому Розі, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі. 5 жовтня 2019-го міністр культури Володимир Бородянський зазначив, що «Україна якомога швидше має стати державою, де буде відсутнє таке ганебне явище як цирк з тваринами».

Нагадаємо, на міжнародній конференції в Женеві більшість країн підтримали майже повну заборону на продаж дитинчат африканських слонів у зоопарки або цирки.

авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: