Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України прогнозує, що на початку 2020 року курс гривні може тимчасово послабитися. Це негативно вплине на інфляцію.

Про це йдеться в аналізі інфляції, проведеному Мінекономіки за листопад 2019 року.

«Упродовж І кварталу 2020 року формування інфляційного тренду відбуватиметься, в першу чергу, під впливом сезонності на продовольчому ринку, а також можливого тимчасового послаблення гривні», — повідомили у мінекономіки.

Крім цього, там зазначають, що негативно на інфляцію в Україні може вплинути припинення транзиту російського газу, зростання заробітної плати та зростання світових цін на нафту та газ на тлі конфліктів на Близькому Сході.

За даними міністерства, на інфляцію у листопаді 2019 року впливало зростання цін на яйця та молоко. Зокрема, ціни на молоко пішли догори через обмеження виробництва, а ціни на яйця — через значні обсяги їхнього експорту.

Станом на 13 грудня Національний банк України встановив офіційний курс валют на рівні 23,6 гривні за долар. Інфляція в Україні у листопаді скоротилася до 5,1% за рік — це відповідає цілі Національного банку, встановленій ще у 2015 році. У зв’язку з цим, зокрема, НБУ ухвалив рішення знизити розмір облікової ставки одразу на 2 відсоткових пункти — до 13,5% річних. Це максимальне зниження облікової ставки від початку року.

Поділитись: