Міністерство енергетики та захисту довкілля створило робочу групу, до якої увійшли представники інвесторів, які збудували в Україні електростанції на відновлювальних джерелах енергії. Група працюватиме над зниженням «зелених» тарифів.

Про це йдеться у повідомленні прес-службі уряду.

«Інвестори, які прийшли на український ринок, мають бачити надійного партнера в особі держави. Водночас високі тарифи не повинні призводити до енергетичної бідності споживачів та неконкурентоспроможності українських товарів», — повідомив міністр енергетики Олексій Оржель.

В уряді сподіваються збалансувати систему альтернативної енергетики та досягти згоди на енергоринку України: знизити рівень «зелених» тарифів та паралельно зберегти інвестиції у сферу альтернативної енергетики.

10 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що працюватиме над зниженням рівня «зелених» тарифів. Для цього Зеленський запропонував проводити переговори з інвесторами в альтернативну енергетику.

«Дійсно, немає ніде в Європі (таких високих «зелених тарифів» — ред.). У нас найвищі. Є контракти з багатьма компаніями. Ми підписали контракти, а тепер кажемо: «Давайте змінювати тарифи». Тому я думаю, що там проблема буде вирішена завдяки спілкуванню з компаніями, які вже мають контракт», — повідомив президент.

За підсумками 2 кварталу 2019 року кількість «зелених» електростанцій, які запустили в Україні, зросла у 6 разів проти аналогічного періоду попереднього року.

Загальна потужність електростанцій, що працюють на відновлювальних джерелах в Україні наразі складає 3,63 гігавата, з яких 2,6 — сонячні електростанції.

Зазначимо, що протягом першого кварталу 2019 року Україна ввела в експлуатацію 862 мегавати альтернативних електростанцій — це на 16% більше, ніж за весь 2018 рік.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.

Поділитись: