У першому кварталі 2019 року в Україні ввели в експлуатацію електростанцій, що генерують електроенергію з відновлювальних джерел, загальна потужність яких складає 862 мегавати. Це більше, ніж за весь 2018 рік.

Про це повідомляють у Державному фонді енергоефективності.

Загалом, у 2018 році в експлуатацію ввели 848 мегаватів «зелених електростанцій», що на 14 мегаватів менше, ніж за перші 3 місяці 2019 року.

Найбільше від початку року запустили сонячних електростанцій — на 648 мегаватів. Вітрових електростанцій збудували на 173 мегавати. Решта введених в експлуатацію «зелених» електростанцій — біогазові та малі ГЕС.

У Фонді енергоефективності підрахували, що від початку року в альтернативну енергетику України надійшло 730 мільйонів євро інвестицій.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел, ніж роком раніше.

Водночас протягом 2019 року в альтернативну енергетику України планують залучити 4 мільярди євро інвестицій.

Нагадаємо, що у Європейському банку реконструкції та розвитку повідомили, що припинили фінансування будівництва сонячних електростанцій в Україні через непрозору систему державної підтримки. Водночас 14 грудня там повідомили, що профінансують будівництво трьох сонячних електростанцій на Миколаївщині на 18 мільйонів євро.

6 вересня Україна підписала з норвезькою компанією NBT договір про будівництво вітроелектростанції у Херсонській області, неподалік від адміністративної межі з Кримом.

Поділитись: