Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомило про те, що рівень безробіття в Україні поступово скорочується.

За словами міністра розвитку економіки Тимофія Милованова, станом на вересень 2019 року рівень безробіття в Україні складає 8,1% проти 8,6% станом на вересень попереднього року. Також Милованов підкреслив, що скорочується також чисельність офіційно зареєстрованих безробітних.

«Про позитивні зрушення свідчить і триваюче зменшення середньорічної кількості зареєстрованих безробітних — з 460,2 тисяч осіб у 2015 році до 306,8 тисяч осіб у 2019 році», — зазначив міністр, додавши, що офіційно реєструються у Службі зайнятості лише 22% безробітних.

Крім цього, за словами Милованова, ринок праці в Україні потребує реформування. Міністр вірить, що урядовий законопроєкт має сприяти покращенню ситуації на ринку праці.

Зазначимо, що зміни до Трудового кодексу, про які йдеться, ще не набули чинності Їх має ухвалити Верховна Рада. Наразі відповідний законопроєкт лише схвалив та відправив на розгляд депутатів уряд. Для набуття чинності Рада має проголосувати за нього у двох читаннях, після чого його має підписати президент.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня 2019 року Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Поділитись: