Життя / Соціальний захист

В уряді розробляють механізм убезпечення від нецільового використання грошових субсидій

Кабмін
Життя/Соціальний захист/В уряді розробляють механізм убезпечення від нецільового використання грошових субсидій
Зберегти
Вигляд
За словами віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка, наразі в уряді розробляють механізм, який дозволить боротися з нецільовим використанням субсидій, які видаватимуть «живими» грошима.

«Я переконаний, що 95 відсотків споживачів — це свідомі споживачі, які чудово розуміють, що ці кошти треба спрямовувати на оплату за житлово-комунальні послуги. Але будуть і ті люди, які намагатимуться некоректно їх використовувати. Безперечно, ми зараз відпрацьовуємо і механізми, яким чином убезпечитися від цього», — повідомив Розенко.

За його словами, виплата монетизованих субсидій у готівковій формі, тобто живими грошима, є вигідною як споживачам, так і державі та постачальникам комунальних послуг — газу та електроенергії.

Водночас, міністр соціальної політики повідомляв, що громадян, які отримуватимуть субсидії грошима, будуть переводити на субсидії, що надходитимуть на спеціальні рахунки в Ощадбанку (з яких ці гроші можна зняти лише наприкінці опалювального сезону).

Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент

Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме

27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Пов`язані новини