В уряді розробляють механізм убезпечення від нецільового використання грошових субсидій
За словами віце—прем'єр—міністра України Павла Розенка, наразі в уряді розробляють механізм, який дозволить боротися з нецільовим використанням субсидій, які видаватимуть «живими» грошима.
«Я переконаний, що 95 відсотків споживачів — це свідомі споживачі, які чудово розуміють, що ці кошти треба спрямовувати на оплату за житлово-комунальні послуги. Але будуть і ті люди, які намагатимуться некоректно їх використовувати. Безперечно, ми зараз відпрацьовуємо і механізми, яким чином убезпечитися від цього», — повідомив Розенко.
За його словами, виплата монетизованих субсидій у готівковій формі, тобто живими грошима, є вигідною як споживачам, так і державі та постачальникам комунальних послуг — газу та електроенергії.
Водночас, міністр соціальної політики повідомляв, що громадян, які отримуватимуть субсидії грошима, будуть переводити на субсидії, що надходитимуть на спеціальні рахунки в Ощадбанку (з яких ці гроші можна зняти лише наприкінці опалювального сезону).
Нагадаємо, що 17 січня стало відомо, що в уряді готуються до запровадження ще одного способу виплати субсидій, який діятиме паралельно з анонсованою раніше монетизацією. Так, там пропонують виплачувати субсидії готівкою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уряд почне давати гроші замість субсидій у березні. Підганяє сам президент
Відтак, в уряді пропонують, щоб з березня до травня в Україні діяло паралельно дві моделі монетизації субсидій: затверджена раніше, відповідно до якої кошти за субсидіями надходитимуть на рахунок в Ощадбанку, проте споживачі не зможуть ними скористатися, та нова, в межах якої субсидії виплачуватимуть безпосередньо споживачам грошима.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гроші замість субсидій: як це працюватиме
27 грудня 2018 року уряд ухвалив постанову про перехід до системи надання субсидій у грошовій формі (монетизації). Зокрема, нею передбачено, що субсидії нараховуватимуть на персональні рахунки споживачів, відкриті в Ощадбанку, а звідти їх сплачуватимуть безпосередньо на комунальні послуги.
Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Закони, які стали чинними: що міняється в житті українців з 1 січня 2019
Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.
Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.
Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.
- Поділитися: