Світ / Близький Схід

В Японії планують спростити правила в’їзду для робітників з-за кордону

BBC
Світ/Близький Схід/В Японії планують спростити правила в’їзду для робітників з-за кордону
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів Японії затвердив законопроект, який ослабить жорсткі імміграційні правила країни.

Хоч у Японії жорстка міграційна політика, країна потребує робітників у сферах будівництва, фермерства та охорони здоров’я.

Законопроект пропонує створити дві нові категорії віз, які дозволять іноземцям в’їжджати до Японії і працювати в галузях, які страждають від дефіциту робочої сили.

Головні умови для отримання цих дозволів — достатній рівень професійних навичок та знання японської мови.

Віза першої категорії дозволятиме іноземцям працювати в країні п’ять років і брати з собою членів родини. Ця категорія має слабші вимоги до навичок і знання мови.

Тоді як кваліфіковані робітники, які добре знають японську, можуть отримати візу другої категорії, яка дає право через певний час стати резидентом Японії.

Законопроект винесуть на розгляд парламенту найближчим часом. Серед законодавців є критики цієї ініціативи — вони вважають, що наплив іноземців погано вплине на рівень заробітної плати та погіршить рівень злочинності.

Прем’єр Японії Сіндзо Абе підкреслив, що це не пропозиція відкрити двері для іммігрантів, а лише дозвіл на роботу тим іноземцям, які зможуть відразу приступити до роботи.

Нагадаємо, прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе 20 вересня переобрали головою керівної Ліберал-демократичної партії, він автоматично очолив уряд країни ще на три роки.

У разі успішного закінчення свого третього терміну на посаді в 2021 році, він стане першим прем’єром в історії країни, який відпрацював 9 років.

Вперше Абе обрали головою уряду у грудні 2012 року, після чого він отримав стійку підтримку керівної партії за досягнення стабільності і ефективності в економічній та дипломатичній сферах.

Переобрання Абе дає йому можливість втілити довгоочікуваний японськими консерваторами перегляд післявоєнної конституції, складеної під контролем США в 1946 році після поразки Японії в Другій світовій війні, що не вдалося жодному з його попередників.

Абе заявив, що має намір використати останній термін на посаді, щоб підвести підсумок японської післявоєнної дипломатії з метою забезпечення миру в країні.

2 жовтня в Японії оголосили новий склад уряду. Свої посади зберегли шість ключових міністрів, наближених до прем'єра Сіндзо Абе.

Також нагадаємо, за останніми дослідженнями, найбільша очікувана тривалість життя у світі в Японії. В середньому, мешканці цієї країни живуть майже 84 роки.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини