Війна

В Європі заарештовано п'ятьох причетних до «Ісламської держави»

Війна/В Європі заарештовано п'ятьох причетних до «Ісламської держави»
Зберегти
Вигляд

В Іспанії, Німеччині та Бельгії затримано п’ятьох осіб за підозрою у формуванні осередків «ісламської держави» та підготовці терактів. Арешти відбулись завдяки спільним зусиллям спецслужб цих країн.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Згідно із заявою МВС Іспанії, четверо іспанських і один марокканський громадянин створили добре організований осередок, що слідував директивам «Ісламської держави» із Близького Сходу.

Один з підозрюваних був затриманий у західнонімецькому місті Вупперталь, інший в столиці Бельгії Брюсселі. Ще трьох затримали в Іспанії – два з них в Барселоні, і один у північноафриканському анклаві Мелілья, йдеться в заяві міністерства.

За його повідомленням, підозрювані використовували в роботі соціальні мережі, в тому числі Facebook, де на сторінці «Іслам іспанською мовою» прославляли «Ісламську державу» і поширювали войовничі повідомлення свого осередку. Сторінку читали 32,5 тис. користувачів.

П’ятірка підозрюваних діяла виключно іспанською мовою і вербувала бойовиків для «Ісламської держави» в Європі, готувала теракти і сприяла ісламській войовничості, йдеться у заяві МВС Іспанії. За його даними, осередок являв собою серйозну загрозу безпеці в Європі.

Минулого року Іспанія підвищила рівень бойової готовності до відмітки «4» — другого найвищого рівні загрози. З тих пір іспанська поліція заарештувала 143 бойовика-ісламіста як в середині країни, так і за її межами.

Пов`язані новини