В Європейському Союзі стурбовані рішенням Конституційного суду України, яким стаття Кримінального кодексу про незаконне збагачення визнається неконституційною.

За словами віце-президента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса, у ЄС мають намір детально вивчити рішення КСУ щодо скасування статті про незаконне збагачення.

«Це рішення має бути оцінене на основі правової презумпції, тобто особа, яка набула певні активи, має бути спроможна довести походження своїх активів», — сказав Домбровскіс.

«Це міжнародний принцип, і ми маємо подивитися на мотиви Конституційного суду і на те, який вплив це матиме на ефективність боротьби з корупцією», — додав він.

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Антикорупційна ініціатива Європейьского Союзу EUACI заперечила змістовність аргументів, керуючись якими Конституційний суд вирішив визнати стаття про незаконне збагачення неконституційною.

Національне антикорупційне бюро оголосило, що рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели у 2015 році в межах виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було серед пунктів меморандуму співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: