У Європейському Союзі підозрюють російські провладні ЗМІ в поширенні дезінформації про коронавірус. Москва намагається розділити жителів європейських країн і викликати у них паніку і недовіру до європейської медичної системи.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на доповідь Європейської служби зовнішніх зв’язків.

Так, інформація поширюється англійською, іспанською, французькою та німецькою мовами. Фахівці Євросоюзу заявляють про виявлення щонайменше 80 випадків поширення дезінформації.

При цьому Росія поширює фейкові новини не на одну тему, а висуває суперечливі версії, щоб створити щільний інформаційний шум.

У Європейській службі зовнішніх зв’язків відмовились коментувати документ, однак представник відомства заявив, що служба перебуває в контакті з основними IT-гігантами, включно з Google, Facebook, Twitter і Microsoft, щоб обговорювати з ними дезінформацію про коронавірус.

За останніми, даними кількість інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 у світі зросла до 198 006 випадків. Станом на сьогодні від хвороб, викликаних коронавірусом, померли 7 948 людей, водночас одужали — 81 950.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!


Поділитись: