Без масок і понад 10 людей: як у Києві не дотримуються правил безпеки через коронавірус
З 18 березня в Україні припинили міжміське та міжобласне транспортне сполучення, не працює метрополітен, а пересування наземним транспортом обмежили. Попри конкретні заборони, кияни та гості столиці не завжди їх дотримуються.
Так, hromadske наживо з усіх куточків України, зокрема і з Києва, говорить з людьми про запроваджені владою обмеження.
Напередодні перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник повідомив, що з 18 березня у наземний громадський транспорт столиці не пускатимуть людей без медичних масок, а у маршрутних таксі, автобусах, тролейбусах та вагонах трамваїв може бути одночасно не більше 10 пасажирів.
Однак, як побачили журналісти hromadske, люди, як і раніше, переповнюють громадський транспорт та проходять без медичних масок. Вони пояснюють, що не можуть дотримуватися встановлених правил, оскільки в аптеках масок немає.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Журналісти перевірили наявність масок в аптеках у кількох районах Києва і з'ясували, що їх справді немає вже приблизно тиждень, як і бинтів, щоб зробити саморобний захист.
Водії в транспорті невдоволені тим, що люди проходять без масок. Хвилюються, що їх притягнуть до кримінальної відповідальності. Однак, як бачимо, все одно пропускають у середину.
Також не дотримуються громадяни й норми щодо доступної кількості пасажирів. Через закриття метро на зупинках досить людно, транспорт переважно забивається повністю. Кількість людей часто перевищує обмеження у 10 пасажирів.
Скупчення людей виникло через закриття метро, тож довелося шукати альтернативні шляхи. Водночас частина громадян все ж таки дотримується заявлених обмежень, пов'язаних з громадським транспортом.
Ще однією вимогою місцевої влади стало закриття усіх закладів торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків. Йшлося про торговельні центри, заклади швидкого харчування, ресторани, кафе та бари.
Їм дозволили приймати онлайн-замовлення для доставлення їжі. Тимчасово зупинили й роботу спортзалів, СПА-салонів, салонів краси, перукарень, нічних клубів тощо.
Як побачили журналісти hromadske, більшість закладів, які повинні були закрити, справді дотрималися вимоги. Водночас залишаються поодинокі заклади та точки збуту, які, попри заборону, продовжують працювати.
Серед таких — продаж квітів на вулиці, крамниці з одягом (зокрема, й на Хрещатику), будки з кавою. На станції метро «Лук'янівська» продовжує працювати ринок, водночас, як пояснюють правоохоронці, лише крамниці з харчовими продуктами.
McDonalds працює лише для кур'єрів, на «Новій Пошті» та Укрпошті на землі зробили жовті розмітки, щоб люди у черзі стояли у метрі один від одного. Однак час від часу вони таки не дотримуються обмежень. В магазині «АТБ» обмежили кількість продуктів, які може придбати одна людина.
Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.
З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.
Також уряд вирішив скасувати авіа, залізничне та автобусне сполучення між містами та областями України, а також зупинити роботу метрополітенів:
- з 12:00 18 березня припиняється міжміське й міжобласне автомобільне, залізничне та авіасполучення;
- у маршрутних таксі, автобусах, тролейбуса та вагонах трамваїв не може бути понад 10 пасажирів;
- роботу метрополітенів (у Києві, Харкові та Дніпрі) зупинили з 17 березня;
- рух власних автомобілів не обмежується.
Загалом в Україні відомо про 14 випадків коронавірусу, два з них летальні. 10 інфікованих у Чернівецькій області, по одному в Житомирській та Київській областях та двоє у Києві.
- Поділитися: