На найменшому виборчому окрузі в Україні в Зайцевому, де явка на виборах до Верховної Ради України склала 837 людей по двох дільницях, станом на 23:00 не приступили до підрахунку голосів, оскільки комісія зачитувала скарги, рахувала невикористані бюлетені та корінці використаних бюлетенів.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського. 

Загалом підрахунок невикористаних бюлетенів зайняв понад дві години: на ДВК 141 527 явка становила лише 19,6%. Це пов’язано з унікальністю цього округу: селище — колишнє передмістя Горлівки — навпіл розділене лінією розмежування, тож частина виборців живе на окупованій території. 

Враховуючи, що КПВВ «Майорське» двічі закривалося у зв’язку з повідомленнями про мінування, то більша частина виборців цієї дільниці не мали можливості з’явитися на голосування. 

Весь підрахунок, як і голосування до цього, проводиться у щільному кільці кандидатів, їх представників та спостерігачів — така велика кількість зумовлена тим, що тут зареєстрували рекордну кількість мажоритарників — 26.

На дільниці особисто перебували дві народні депутатки і кандидатки по 51-му мажоритарному округу Наталія Веселова та Надія Савченко, голова Зайцевської ВЦА й кандидат-мажоритарник Володимир Весьолкін, кандидат від «Слуги народу» Дмитро Радченко. 

На думку народної депутатки Наталії Веселової цієї ситуації з тривалим підрахунком невикористаних бюлетенів можна було б уникнути, якби вдалося добитися виключення окупованих вулиць зі складу Зайцевого.

Загалом явка на дострокових виборах у Верховну Раду за даними з усіх 199 округів склала 49,84%.

Нагадаємо, згідно з національним екзит-полом, у Раду проходять 5 партій: «Слуга народу», «Опозиційна платформа — за життя», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». «Сила і честь» із 4,3% перебуває на межі 5-відсоткового бар’єру.

Крім того, ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: