Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук розповів про масові порушення на 118-му окрузі та можливість фальсифікації виборів на користь народного депутата від БПП Богдана Дубневича.

Про це Вакарчук заявив під час брифінгу.

На цьому окрузі ЦВК вже отримала результати підрахунку 89,92% голосів. Дубневич лідирує з 33,04%, а економістка Галина Васильченко від «Голосу» має 30,76%.

«Основним її (Васильченко — ред.) конкурентом є сумнозвісний Богдан Дубневич, який є стовбуровою клітиною старої політики. За результатами екзит-полу Васильченко перемогла Дубневича з розривом у 13,4%, вона набрала 36,3%, а Дубневич — 22,9%. Проте сайт ЦВК показує, що наразі перемагає Дубневич», — сказав Вакарчук.

За його словами, так вийшло, бо у систему ЦВК вводять дані з тих дільниць, де перемагає Дубневич, а з тих, де лідирує Васильченко — ні.

«А ті, які надходять, відправляються на доопрацювання, на уточнення результатів. Ми це так просто не залишимо», — зазначив політик.

Юрист «Голосу» розповів, що спостерігачі партії зафіксували затримку на окремих дільничних виборчих комісіях: «Абсолютно випадково, в лапках, це були ті дільниці, де наш кандидат суттєво випереджає пана Дубневича».

Він розповів, що до Окружної виборчої комісії також «доїжджають» здебільшого протоколи з тих дільниць, де перемагає Дубневич. У «Голосі» вважають, що ОВК діє упереджено. Також окружком оголосив перерву і перестав передавати результати голосування до системи ЦВК.

«Відповідно до вимог закону, засідання має бути безперервним, тобто окружна комісія не мала права цього робити. Сукупність усіх цих підстав дає нам можливість говорити про загрозу зриву виборів і навіть про загрозу фальсифікації виборів в цьому окрузі», — наголосив юрист.

Вакарчук закликав ЦВК невідкладно змусити ОВК та дільничні комісії на 118-му окрузі передати всі підсумки голосування і внести їх у систему виборів.

Також лідер «Голосу» звернувся до правоохоронців, зокрема до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, аби вони взяли цю ситуацію під свій контроль і «запобігли крадіжці голосів».

«І останнє. Я хотів би звернутися до президента Зеленського як до гаранта Конституції захистити, згідно з Конституцією, вільне волевиявлення громадян. Від його позиції і його реакції залежить те, як перший день нової політики почнеться», — резюмував Вакарчук.

12 вересня 2018 року Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування справи про заволодіння понад 300 млн кубометрів природного газу на суму понад 1,4 млрд грн компаніями, засновниками яких є народні депутати Богдан і Ярослав Дубневичі.

Поділитись: