Президент Володимир Зеленський, лідер «Слуги народу» Дмитро Разумков, помічник президента Сергій Шефір та глава Офісу президента Андрій Богдан в штабі партії, 21 липня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/TATYANA ZENKOVICH

Подій, які б поставили під сумнів проведення виборів, не було, заявили в Центрвиборчкомі після голосування. Дострокові вибори в Раду показали, що в новий парламент проходять 5 політичних сил. Партія Зеленського попередньо отримує 122 місця, Медведчука — 37, Порошенка — 25, Тимошенко — 23, а Вакарчука — 18.

Як партії відреагували на свої результати одразу по закриттю дільниць — дивіться в репортажах журналістів Громадського.

«Слуга народу»

Бізнес-центр «Парковий», велике табло і бар. Кандидати «Слуги» радіють проходженню партії «Голос» Святослава Вакарчука, адже із ними хочуть створити більшість у новій Раді, а 23-річний Святослав Юраш, який стане наймолодшим депутатом, розповідає, які законопроєкти напрацьовує «Слуга народу». Перша реакція Зеленського і його партії-переможця на виборах — у репортажі Макса Каменєва.

«Опозиційна платформа — За життя»

Кум Путіна Віктор Медведчук задоволений другим місцем на виборах у Раду, але звинувачує колишніх соратників у тому, що відтягнули голоси. З ким партія готова об’єднуватися в парламенті — не кажуть. За словами другого номеру в списку, Вадима Рабіновича, політсила «буде допомагати тим, хто прагне встановлювати мир». Які плани в опозиціонерів розповідає Сашко Шевченко.

«Європейська солідарність»

Петро Порошенко, як і Зеленський, бачить своїм головним партнером — партію «Голос», але от щодо коаліції зі «Слугою народу» у партії прямо не відповідають. Як святкували прохід в Раду, що їли та про що говорили партійці «Європейської солідарності» — розповідає Андрій Стельмах. 

«Батьківщина»

У партії «Батьківщина», на відміну від майбутніх колег по Раді, цього разу обійшлись без штабу. Фуршетів та святкувань не організовували — обмежились брифінгом після оголошенні даних екзитполів. Що сказала Юлія Тимошенко та із чим іде в парламент її партія — у матеріалі Насті Блаватник.

«Голос»

6,3% підтримки дозволяють партії Святослава Вакарчука потрапити у парламент. Результат у самій партії сприйняли оплесками. З ким готові об'єднуватися та яка атмосфера була в штабі «Голосу» — розповідає Василь Пехньо.

Поділитись: