Ексдепутата Микитася відправили під домашній арешт. Його підорзюють у заволодінні грошима Міноборони

Колишній народний депутат Максим Микитась під час обрання йому запобіжного заходу в Шевченківському суді Києва, 31 грудня 2020 року
Колишній народний депутат Максим Микитась під час обрання йому запобіжного заходу в Шевченківському суді Києва, 31 грудня 2020 року Вікторія Рощина / hromadske

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту для колишнього народного депутата Максима Микитася. Його підозрюють у заволодінні понад 307 млн грн коштів Міністерства оборони України.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції».

Прокуратура просила взяти ексдепутата під варту з альтернативою застави в 134 млн грн. Проте суддя Олег Ткаченко відмовився застосовувати такий запобіжний захід для підозрюваного. Натомість застосував цілодобовий домашній арешт.

Додатково Микитася зобов'язали носити електронний браслет, а також:

  • прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду,
  • повідомляти про зміну місця проживання й роботи,
  • не спілкуватися зі свідками та іншими підозрюваними,
  • здати закордонні паспорти.

У цій справі Микитася обвинувачують за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. За цими статтями йому може загрожувати до 12 років ув'язнення.

Більше про справу

За даними слідства, у 2018 році Міноборони уклало контракт на будівництво захищених складів зберігання ракет і боєприпасів ЗСУ. Збудувати їх мали до 2021 року, а загальна сума орієнтовно складала 3 мільярди гривень.

Контракт підписали з підконтрольними народному депутату України компаніями. Як указують слідчі, парламентар хотів заволодіти частиною грошей, але заважали законодавчі обмеження: Міноборони дозволялося сплачувати аванс у сумі лише 30% від річного обсягу робіт.

Тож депутат і його помічник, залучивши службовців вищого та старшого офіцерського складу ЗСУ, забезпечили ухвалення змін до постанов уряду, які дозволяли перераховувати авансом на будівництво 80% від загальної вартості контрактів.

Так, у листопаді-грудні 2018 року Міноборони перерахувало на рахунки підконтрольного депутату товариства понад 307 мільйонів гривень. Утім, будівництво об’єкта фактично не розпочали, а виділені кошти вивели на рахунки інших підконтрольних компаній.

Окрім того, Микитась уже фігурує в гучних справах про заволодіння майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень, про замовлення викрадення людини, про 22 мільйони євро хабаря, запропонованого меру Дніпра Борису Філатову тощо.