Генерала поліції Дмитра Ценова, який подав рапорт про звільнення з посади начальника поліції Київської області у зв'язку з убивством хлопчика Кирила Тлявова в Переяслав-Хмельницькому, 6 червня призначили на нову посаду в зону бойових дій на Донбасі. Він представлятиме поліції в штабі Операції Об’єднаних сил.

В ефірі «Нині вже» на Громадському радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко заявив, що призначення Ценова в ООС «однозначно не є підвищенням».

«Я не знаю жодного начальника обласного управління поліції, який вважав би це підвищенням. Зона ООС це понад 400 км лінії розмежування, на якій відбуваються і стандартні для Києва процеси і нестандартних для Києва, наприклад оперативне реагування внаслідок обстрілів. Треба йти в сіру зону. Це складніша робота. Це однозначно не підвищення. Але разом із тим, керівництво Нацполіції те, що він може справлятися з тими завданнями, які стоять перед керівником поліції в ООС. Там близько 1000 чоловік, він координує, його завдання представляти Нацполіцію в штабі ООС», — розповів Варченко. 

3 червня 5-річний Кирило Тлявов помер у київській лікарні після того, як поліцейські поцілили йому в голову.

4 червня суд взяв під варту підозрюваних у вбивстві Кирила Тлявова — поліцейських Володимира Петровця та Івана Приходька.

Спочатку їх підозрювали за статтями про хуліганство і завдання тяжких тілесних ушкоджень (коли хлопчик ще був живий), однак прокуратура перекваліфікувала підозру на статтю про умисне вбивство. Слідство також перевіряє версію, що вистрілити міг син поліцейського.

3 червня під будівлею МВС у Києві влаштували акцію із вимогою справедливого розслідування вбивства 5-річного хлопчика, а 4 червня — з вимогою відставки Арсена Авакова.

У МВС повідомили про відсторонення від виконання службових обов'язків керівництва підрозділу поліції в Переяслав-Хмельницькому. Крім того, у зв’язку з інцидентом Начальник поліції Київської області Дмитро Ценов подав рапорт про відставку

В українських містах, зокрема у Києві, Харкові, Львові, Одесі, Переяславі-Хмельницькому люди вийшли на акції, аби вшанувати пам’ять застреленого поліцейськими 5-річного Кирила Тлявова. Головною вимогою була відставка міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

5 червня Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що не збирається йти у відставку через вбивство поліцейськими 5-ти річного Кирила Тлявова.

Також повідомлялося, що суддю, який поновив підозрюваного у вбивстві 5-річного хлопчика поліцейського, визнали доброчесним.

Поділитись: