Убивство пластичного хірурга в Києві: у суді оголосили обвинувальний акт, справу слухатимуть присяжні

Обвинувачені в убивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Махаматіякуб Маматкадиров (зліва) та Ермек Кудайназаров
Обвинувачені в убивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Махаматіякуб Маматкадиров (зліва) та Ермек КудайназаровВікторія Рощина/hromadske

У Голосіївському суді Києва оголосили обвинувальний акт у справі вбивства пластичного хірурга Андрія Сотника в лютому 2019 року. Судовий розгляд щодо двох обвинувачених — Махаматіякуба Маматкадирова та Ермека Кудайназарова — триватиме за участі присяжних.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske.

Що за справа?

Увечері 2 лютого 2019 року невідомий застрелив чоловіка, забрав у нього пакет і втік. Убитим виявився Андрій Сотник, який працював керівником у DMK Ukraine. На сайті компанії вказано, що він був кандидатом медичних наук, лікарем-хірургом, пластичним та естетичним хірургом. 14 лютого правоохоронці затримали двох підозрюваних у злочині: ймовірних стрілка та пособника, суд узяв їх під варту.

Пластичний хірург Андрій Сотник, убитий 2 лютого 2020 рокуFacebook/Andrey Sotnik

Про що йдеться в обвинувальному акті?

На лаві підсудних двоє іноземців — Ермек Кудайназаров та Махаматіякуб Маматкадиров.

За даними слідства, останній у листопаді 2019 року отримав замовлення від невстановленої особи на вбивство Андрія Сотника за грошову винагороду. Мотивом слугувала нібито професійна діяльність лікаря у сфері медицини.

Для цього, запевняє прокуратура, Маматкадиров прибув до Києва з Туреччини, де залучив до злочину раніше відомого йому Ермека Кудайназарова.

Як установило слідство, для стеження за Сотником обвинувачені орендували траспортні засоби та придбали телефони, сім-картки, вогнепальну зброю і забезпечили виготовлення підробних документів на сторонні імена, за допомогою яких нібито й мали втекти з країни після злочину.

За даними слідчих, вони встановили маршрут пересування хірурга, розпорядок його дня, транспортний засіб, яким він користувався.

Обвинувачені в убивстві пластичного хірурга Андрія Сотника в Києві Махаматіякуб Маматкадиров (зліва) та Ермек КудайназаровВікторія Рощина/hromadske

Після цього обвинувачені нібито отримали від невстановленої особи переробний самозарядний пістолет калібром 9 на 18 міліметрів, виготовлений на базі конструкції Макарова з пристроєм для поглинання звуку, і щонайменше п’ять патронів, які були виготовлені промисловим способом у 2002 році на Луганському патронному заводі. Також вони орендували житло неподалік місця проживання Сотника, кажуть слідчі.

Як установило слідство, в день убивства обвинувачені прослідкували за хірургом, а коли той ішов до будинку, Маматкадиров наздогнав його, вистрілив 4 рази, а підійшовши до нього, зробив ще один постріл, після чого викинув зброю у смітник і втік. Поїхав з місця злочину і другий обвинувачений, запевняє слідство.

Так, Махаматіякубу Маматкадирову окрім вбивства інкримінують незаконне зберігання зброї, Ермека Кудайназарова обвинувачують у співучасті в злочині.

 У разі доведення вини їм загрожує до 15 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Що кажуть обвинувачені та захист?

На наші питання обвинувачені зазначили, що приїхали до Києва як туристи. Маматкадиров визнав провину у факті вбивства, але запевнив, що зробив це не на замовлення, а нібито через словесний конфлікт.

«Якщо ви шукаєте мотив і зв’язок із замовним злочином — цього немає. Це був просто словесний конфлікт», — сказав нам Маматкадиров.

Водночас він не зміг пояснити наявність підробного паспорта РФ на ім'я Каміль Караєв. Під час обшуків у Маматкадирова також був вилучений паспорт сторонньої особи на ім’я Рустам Куркаєв. Він пояснив, що не знає цю людину, а цей документ в аеропорту його попросили передати незнайомі люди.

Позиція потерпілих

Потерпілі у справі також підтримують версію про те, що вбивство пов’язане з професійною діяльністю Андрія Сотника. За словами адвокатки потерпілих, вони не вважають обвинувачених випадковими і певні у їхній причетності до злочину.

«Надалі буде дослідження доказів — це допити, протоколи огляду, висновок експертів. Потім буде дослідження кожного доказу. Самі обвинувачені виявили бажання висловитися, їх допитають у самому кінці процесу», — сказала адвокатка потерпілих Елла Довгаль.