Офіс генерального прокурора погодив підозру ще одному фігуранту справи вбивства трирічного сина депутата Київської обласної ради В’ячеслава Соболєва.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Наразі підозрюваного оголосили у міжнародний розшук, а суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, що надає правові підстави затримати його на території іншої держави. За інформацією сторін у справі, новий фігурант був близьким до іншого підозрюваного — Юсупа Абуєва та відповідав за залучення інших людей до злочину, передавав транспорт, організовував переховування підозрюваних виконавців та їхні поїздки на полігон для тренування. 

Раніше затримали ще двох нових підозрюваних у справі — Олександра Раєва та Ібрагіма Шагірієва, а одразу після скоєння злочину — підозрюваних виконавців Андрія Лаврегу та Євгена Семенова. Усіх суд взяв під варту. Згодом прокуратура погодила підозру ймовірному організатору злочину Юсупу Абуєву. Він оголошений у всеукраїнський розшук по іншій справі (вимагання грошей, створення ОЗГ, викрадення особи) і відповідно до заяви поліції — у міжнародний. Юсуп Абуєв був членом організації «Традиція і порядок», яку нібито покинув улітку 2019.

За даними слідства, Андрій Лаврега був тим, хто безпосередньо стріляв у автомобіль Соболєва 1 грудня, а Семенов давав йому сигнал, коли депутат вийшов із ресторану. За версією слідства, Андрія Лаврегу до злочину залучив Юсуп Абуєв, з яким він познайомився у зоні бойових дій на Донбасі. Під час зустрічі в одному з ТРЦ Києва Абуєв нібито запропонував Лаврезі вбити депутата за винагороду в 40 тисяч доларів. Останній, за даними слідства, погодився. Сам Абуєв виїхав з України. 

Поліція розглядає три версії замаху на Соболєва: сімейно-побутові проблеми, фінансово-господарська діяльність, а також минула та нинішня професійна діяльність депутата.

Після вбивства сина Соболєв попросив вісім людей пройти поліграф. В інтерв’ю hromadske він розповів, що жоден з них цього не зробив. Також депутат домігся передачі справи до головного слідчого управління Нацполіції. У лютому він заявив, що на нього та родину готують новий замах. Також подружжя Соболєвих розповіло про бізнесовий конфлікт, який передував замаху на родину, вони заявили, що готові заплати винагороду у 2 мільйони гривень тим, хто назве замовника замаху на життя їхньої родини та надасть докази цього.

Поділитись: