Американські вчені створили розчин на основі яєчного білка, який можна з'їсти чи змити. Якщо ним покрити фрукти, їхній термін придатності збільшиться на тиждень.

Про це йдеться у дослідженні, опублікованому в Advanced Materials.

Розчин створили з яєчного білка, сухого яєчного жовтка, гліцерину, куркуми та нанокристалів целюлози. Усі компоненти перемішували у воді з температурою 80°C. Потім розчин охолоджували до кімнатної температури та занурювали туди фрукти.

Для дослідження науковці використали банани, авокадо, полуницю та папаю. Після 8-11 днів на повітрі непокриті фрукти змінювали колів та псувались. Водночас покриті фрукти залишалися свіжими протягом тижня.

Після 5 днів непокрита полуниця втратила 60% вологи, а покрита полуниця на 7 день втратила 35% вологи. Крім того, науковці заявили, що після використання розчину фрукти не ставали такими м'якими, як фрукти без покриття.

Також розчин на основі яєчного білка пропускає кисень повільніше, через що фрукти довше залишаються свіжими. Науковці помістили бактерії кишкової палички на поверхню покритих фруктів та після ночі витримки її вже не було там.

Крім того, вчені запевняють, що покриття з фруктів легко змити: воно розчиняється у воді за дві хвилин. Розчин також не впливає на смак фруктів.

Поділитись: