Учені визначили 29 планет, з яких інопланетні цивілізації могли б спостерігати за Землею

За оцінками астрономів, інопланетні розумні цивілізації потенційно могли б спостерігати за Землею з 29 планет. З них можна було би побачити Землю та перехоплювати радіочастоти, які надсилають люди.

Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження, оприлюднене 23 червня в науковому журналі Nature.

Так, учені вирішили з’ясувати, з яких планет розумні цивілізації могли б спостерігати за людством. У своєму дослідженні астрономи визначили 1 715 зоряних систем у нашому космічному районі, де інопланетні спостерігачі могли б відкрити Землю за останні 5 000 років, спостерігаючи, як вона «проходить» поверхнею Сонця, тобто затуляє частину його світла собою.

Серед тих, хто перебував у правильній позиції для спостереження за Землею, 46 зоряних систем розташовані досить близько, аби їхні планети перехопили чіткий сигнал про існування людини — радіо- й телетрансляції, які почалися приблизно 100 років тому.

За оцінками дослідників, 29 потенційно придатних для життя планет мають хороші можливості для спостереження за людством. Вони могли би вловити радіо- й телепередачі та зробити висновки про існування розумної форми життя на Землі.

«Один зі способів знайти планети — це заблокувати частину світла від своєї зірки. Ми запитали: "Для кого ми були б інопланетянами, якби їх шукав хтось інший?"» — сказала Ліза Калтенеггер, професорка астрономії та директорка Інституту Карла Сагана в Корнелльському університеті в Нью-Йорку.

Професорка Бет Біллер з Інституту астрономії Единбурзького університету, яка не брала участі в дослідженні, сказала, що ця робота може змінити підхід учених до пошуку позаземного життя. «Що мене вразило, то це те, яка мала кількість планет може спостерігати за Землею», — каже науковиця.

Земні астрономи виявили вже тисячі планет за межами Сонячної системи. Приблизно 70% із них вдалося зафіксувати, коли ті проходили перед своїми зірками та блокували частину світла, яке потрапляло в телескопи науковців.

Як зазначає The Guardian, обсерваторії майбутнього, як-от космічний телескоп Джеймса Вебба, що повинен запрацювати вже у 2021 році, шукатиме ознаки життя на «екзопланетах», аналізуючи склад їхньої атмосфери.