Фізики з Бристольського університету Великої Британії успішно здійснили квантову телепортацію інформації між двома комп'ютерними чіпами. Вчені передали її між мікросхемами, не використовуючи фізичні електронні зв'язки, застосувавши принцип сплутаних квантових станів.

Дослідження опублікували в журналі Nature Physics.

«Ми змогли продемонструвати високоякісний зв’язок між двома мікросхемами в лабораторії, де фотони на кожній мікросхемі розділяв один квантовий стан», — пояснив співавтор дослідження, квантовий фізик Ден Левелін.

Він зазначив, що гіпотетично цей принцип може працювати на будь-якій відстані. Дві частинки нерозривно пов’язані між собою, відтак аналіз однієї з них завжди дає інформацію про іншу, де б вона не перебувала.

Під час досліджень вченим вдалось досягнути точності в 91%. Тобто 9/10 всієї інформації було телепортовано правильно та надалі її вдалось зчитати. 

Науковці зазначають, що в майбутньому така технологія дозволить людству створити надшвидкісний інтернет, процесори тощо.

Нагадаємо, вчені-фізики з уругвайського Республіканського університету придумали, як автоматично визначати зрілість сиру з дірками. Для цього аналізують акустичні коливання, які проходять крізь нього при ударі.

Поділитись: