Уряд Великої Британії підтвердив, що обмежить вплив китайської компанії Huawei на деякі сфери в країні. Це стосуватиметься зокрема мережі 5G.

Як пише Sky News, для Huawei передбачили такі обмеження:

  • компанію не допускатимуть до всіх сфер, які пов’язані з безпекою та критично важливими мережами;
  • компанію не допускатимуть до географічного розташування ядерних об’єктів та військових баз;
  • для компанії встановлять 35% обмеження на периферії (нечутливої частини) мережі 5G.

Міністерка цифрових технологій Великої Британії Нікі Морган заявила, що уряд проаналізував ланцюг постачання телекомунікаційних мереж і зробив висновок, що нині потрібно жорстко обмежити доступ до них постачальників з високим рівнем ризику.

«Це специфічне для Великої Британії рішення через специфічні для Великої Британії причини. Рішення стосується проблем, з якими ми стикаємося зараз», — зазначила міністерка.

Також вона додала, що такі обмеження для китайської компанії відповідають стратегії розвитку захисту даних країни та різноманіття постачальників.

Нагадаємо, 16 травня президент США Дональд Трамп оголосив у США надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи, а компанія Huawei потрапила у чорний список. За даними ЦРУ, китайського гіганта Huawei фінансує китайська розвідка, армія і комісія з нацбезпеки Комуністичної партії.

Водночас компанія Huawei заявила, що її робота не є загрозою і каже, що вона є незалежною від китайського уряду. Своїм пріоритетом на 2020 рік вона назвала виживання — причиною стали низькі продажі компанії за рік через американські санкції.

  • Технологія 5G дозволяє використовувати інтернет, швидкість якого перевищує 4G у 20 разів, а у деяких випадках швидкість 5G може бути більшою навіть у 100 разів. У провідних технологічних компаніях світу, США, Японії, Південній Кореї та Китаї сподіваються, що технологія 5G значно пришвидшить розвиток інших технологій, як-от «розумне місто», безпілотні автомобілі тощо.
Поділитись: