У Великій Британії представили свій санкційний режим і ввели санкції проти винних у вбивстві російського юриста Сергія Магнітського.

Про це заявив міністр закордонних справ країни Домінік Рааб перед Палатою громад, повідомляє «Голос Америки».

Зокрема, за його словами, перший самостійний режим санкцій у Британії створює юридичну основу для впровадження обмежувальних заходів проти тих осіб, які мають відношення до найбільш грубих порушень прав людини у всьому світі.

Так, санкції передбачають заборону на в'їзд до Великої Британії і заморожування активів. Санкційні правила враховують ряд факторів, серед яких, по-перше, йдеться про право на життя, яке опинилося під загрозою вбивства або позасудових страт. Також право не піддаватися тортурам або насильства або нелюдському або принижуючому людську гідність поводженню. І право бути вільним від рабства, підневільного стану або примусової праці.

«Повноваження також дають нам можливість карати ширшу мережу правопорушників, включно з тими, хто сприяє, підбурює, заохочує і підтримує ці злочини», — зазначив Рааб.

За його словами, це стосується як державних чиновників, так і недержавних суб'єктів.

«Якщо ви є клептократом або організованим злочинцем, - ви не будете мати можливості відмивати ваші криваві гроші в цій країні», — підкреслив Рааб.

Водночас, першими особами, щодо яких вводяться санкції, є ті, які несуть відповідальність за тортури і вбивство російського адвоката Сергія Магнітського. Також санкції включають причетних до брутального вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі.

Раніше Велика Британія обіцяла застосувати положення «акту Магнітського» після виходу з Європейського Союзу.

Засновник інвестиційного фонду Hermitage Capital Вільям Браудер, у якому працював юрист Сергій Магнітський, засуджував Велику Британію за те, що вона не запровадила санкції щодо порушників прав людини в Росії відповідно до «Акту Магнітського».

«Акт Магнітського» розробили у 2012 році в США — він визначав людей, причетних до загибелі в слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. Документ запроваджував заборону на в'їзд до США та фінансові санкції низці російських чиновників. Згодом свої «акти Магнітського» схвалили Канада і країни Балтії.

Велика Британія схвалила першу частину документу у 2017, також у 2018 «поправку Магнітського» включили в законопроєкт із боротьби з відмиванням грошей після отруєння в березні 2018 року колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Поділитись: