Генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що зібрано достатньо доказів для того, щоб повідомити про підозру п'ятому президенту України та народному депутату Петру Порошенку у справі про призначення Сергія Семочка заступником очільником Служби зовнішньої розвідки.

Про це Венедіктова завила у своєму відеозверненні.

Вона також додала, що санкція статті, у якій підозрюють Порошенка, передбачає покарання ‪від 7 до 10 років позбавлення волі.

«На жаль, численні недоліки та суперечності КПК надають можливість недоторканним і далі залишатися такими. Зверніть увагу, як за чинним Кримінальним процесуальним кодексом можна до безкінечності затягувати справу», — сказала генпрокурорка.

Вона нагадала, що кожен підозрюваний може мати одночасно до 5 захисників. Кожен із захисників може знайомитись із матеріалами розслідування у зручний для них час. У разі зміни захисника, у нього з'являються підстави знайомитися з матеріалами спочатку. У разі неприбуття будь-кого із захисників у підозрюваного є можливість відмовитись від участі у слідчих діях.

«Кожен захисник, приміром, має можливість подавати клопотання про відвід судді і навіть ідентичне клопотання, але іншого захисника, має бути розглянуто. А для цього основний судовий процес зупиняється, клопотання передається до системи автоматизованого розподілу справ у суді, та вже новий суддя розглядає таке клопотання», — пояснила Венедіктова.

Також генпрокурорка запевнила, що сторона захисту Порошенка протягом всього розслідування всіляко намагалась затягнути процес, ставлячи під сумнів «абсолютно все».

Раніше адвокат Порошенка Ілля Новиков заявляв, що слідство у справі Порошенка вже завершене, хоча раніше й оголошували про його продовження до 10 жовтня включно.

Завершення слідства також означає, що п’ятому президенту вже не обиратимуть запобіжний захід. Про це раніше оголосив прокурор під час слухання справи в Печерському суді Києва.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня, а потім зробили перерву до 8 липня.

Поділитись: