Верховна Рада підтримала добровільний військовий облік жінок
Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт щодо добровільного військового обліку жінок.
Про це повідомили народні депутати України Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк.
За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів. Тепер на документ чекає друге читання в парламенті й остаточне голосування.
Так, у законопроєкті № 6482 пропонується, щоб жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, ставали на військовий облік військовозобов’язаних за власним бажанням.
Водночас жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з медичною діяльністю, обов'язково беруться на військовий облік військовозобов’язаних.
За словами Железняка, закон буде готуватися до другого читання за скороченою процедурою. До остаточного ухвалення закону, жінки, чий фах підпадає під перелік військовозобов’язаних, мають стати на військовий облік до 1 жовтня. Раніше в парламенті повідомляли, що Міноборони пообіцяло змінити термін.
Що передувало?
Міноборони передало до Верховної Ради пропозиції змін до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо добровільного взяття на військовий облік жінок. У міністерстві пояснювали, що взяття жінок на військовий облік встановлюється законом, тому відомство не може змінити вимоги самостійно — це повноваження парламенту.
Заступниця міністра Ганна Маляр зазначала, що якщо депутати ухвалять зміни, то Генштаб розробить зміни до переліку військово-облікових спеціальностей для жінок і скоротить перелік до оптимальної потреби. Наразі для ЗСУ є потреба в спеціальностях та фахівцях медицини, радіотехніки, харчових технологій.
Про військовий облік для жінок
Торік Міністерство оборони видало наказ, яким затвердило перелік спеціальностей та/або професій, які є спорідненими з відповідними військово-обліковими спеціальностями. Представниці цих сфер беруться на військовий облік військовозобов'язаних.
Наразі оновлений варіант цього переліку об'єднує 14 спеціальностей та 6 професій. Йдеться про спеціальності та професії у галузі медицини, електроніки, зв’язку, метрології та картографії, фінансів, бухгалтерського обліку та аудиту тощо.
У липні Генштаб зазначав, що на військову службу призвали близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих. Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів.
А досвід розгортання всіх військових частин ЗСУ та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу показав, що зараз в Україні немає гострої потреби суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.
- Поділитися: